czwartek, 13 maja 2010

Majówka w Sierpcu

Wybraliśmy się do skansenu w Sierpcu na wycieczkę. W domu została tylko fretka Amba, która jest z nas wszystkich najsroższa i najodpowiedniejsza do pilnowania dobytku. Pirat dzielnie zniósł podróż samochodem. Przypięty swoimi psimi pasami grzecznie obserwował przesuwający się za oknem krajobraz i wciągał dziwne zapachy z pól przez otwarty dach.
Skansen ładny, rozległy, tylko niestety w tym momencie pełen zwiedzających - święto było.
Obejrzeliśmy wszystko dokładnie, porozmawialiśmy z panem plecionkarzem, poplotliśmy sznurki i poleżeliśmy na trawie. Było cudownie i świetnie się bawiliśmy!
Niestety parę dni później wyciągnęliśmy Piratowi 12 kleszczy, a następnie po badaniu krwi okazało się, że wizyta w Sierpcu mogła się dla niego skończyć tragicznie - miał już w sobie bakterie przenoszące śmiertelną dla niego chorobę Babeszjozę. Teraz jest już po leczeniu antybiotykami i silnymi lekami. Jest jeszcze osłabiony, ale za dwa tygodnie wszystko powinno wrócić do normy. No i najważniejsze że będzie żył.
6 komentarzy:

LadyDriada pisze...

Cudne zdjęcia! Indor jest przewspaniały ^_^

Szkoda tylko, że wierzby na jednym zdjęciu są nieostre :P Widzę, że wolałeś kamyki >.< Jako naczelna Driada muszę wyrazić protest przeciwko takiej dyskryminacji drzew! ;)

Anonimowy pisze...

Jak zawsze piękne fotografie. Zapraszam do Wrocławia. Ostatnio byłem z Lena w Ogrodzie Botanicznym. Jest pięknie. Ciekawe, czy udałoby Ci się sfotografować zapachy, które tam można poczuć. Pozdrawiamy.

DupciaxD pisze...

klo

DupciaxD pisze...

chyba mi nie poszło :P No generalnie to ubolewam nad Piratem... biedna psinka musi mieć bardzo słodką krew.Przyznaj się ile ty złapałeś kleszczy??:D A zdjęcia bardzo sielskie:) u nas tez robi sie tak pięknie... zresztą zobaczysz jak przyjedziesz i huśtawka jest genialna:)) Pozdrawiam waszą rodzinkę:D

Yarkus pisze...

Masz dar...
Ulotna chwila, mgnienie Świata... Tyle wspaniałych widoków umyka mi z każdym mrugnięciem, w skali życia to będzie kilka ładnych dni... Po eksploracji Twoich galerii gościu czuję się jakby udobruchany.. że tak często mrugam...
Odetchnąłem jakoś dziś, dizękuję Ci i pozdrawiam.

museo.pl pisze...

podoba mi się ten przyrząd do splatania lin. wydaje się, że powinien dobrze robić na nerwy :)